Про нас

Колектив районної дитячої бібліотеки
 
 Черничко Каріна Степанівна, Яцкович Еріка Михайлівна, Любка Йолана Йосипівна /завідувачка бібліотекою/,  Ярошевич Наталія Ігорівна, .
НАША ІСТОРІЯ   
Виноградівська дитяча бібліотека була заснована в 1945 році за сприяння органів влади та місцевої інтелігенції. На той час вона називалася просто бібліотекою для дітей, а вже у 1948р. була створена районна дитяча бібліотека, якою завідувала Роспопіна Г.Ф. Для потреб бібліотеки було відведено дві кімнати у будинку, де іще у 30-ті роки 20 століття була розташована міська управа. В цій будівлі бібліотека знаходилася до літа 1961 року.
7 липня 1949 року дитяча бібліотека м. Виноградів відкрила свої двері для юних читачів з книжковим фондом 4706 примірників книг. Вже на січень 1950 року фонд бібліотеки майже подвоївся і зріс до 7378 книг. Щорічно, протягом 40 років книжковий фонд бібліотеки поповнювався близько 3000 примірниками.
З 1955р.у Виноградівській районній дитячій бібліотеці працювала Лебідько Олександра Олексіївна (1930 – 1993рр.). спочатку – зав. читальною залою, а з 1964р. вона очолила колектив районної дитячої бібліотеки. У 1977р. її було призначено заступником директора Виноградівської ЦБС по роботі з дітьми. На цій посаді вона працювала до останнього дня життя. Бібліотеці, яку вона очолювала, першій в області серед дитячих бібліотек було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи». За багаторічну сумлінну працю неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства культури УРСР, грамотами обласного управління культури, була нагороджена медаллю «За доблесну працю» та «Ветеран праці».
З 1993 р. по 2002 р. колектив РДБ очолила Тегза Єлизавета Олександрівна (1959 – 2008р.), яка до цього працювала на посаді методиста центральної районної бібліотеки для дорослих та бібліотекарем відділу комплектування. Неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами районного відділу культури та Почесною грамотою обласного управління культуриУ 1961р. міська дитяча бібліотека та районна дитяча бібліотека були об’єднані в районну дитячу бібліотеку. Приміщення бібліотеки складало 205 кв. м., штат - 4 працівники. Влітку 1961 року дитячу бібліотеку було перенесено у набагато більше приміщення – 409 кв. м., позаяк книжковий фонд зростав і постало питання його раціонального розташування. Дитяча бібліотека знаходиться тут і зараз. Будівлі, в якій вона зараз знаходиться, виповнилося 80 років.
В 1975 році в СРСР пройшла централізація бібліотек. Всі масові бібліотеки були об’єднані в єдину централізовану бібліотечну систему і дитяча бібліотека ввійшла в склад Виноградівської централізованої системи як Виноградівська районна дитяча бібліотека.

Бібліотекарі районної дитячої бібліотеки:
Чернянчук Марія Василівна,
Віщак Ганна Степанівна,
Родніна А.І.
Лебідько Олександра Олексіївна,
Скоблей Ірина Іванівна.
Очолювала Виноградівську районну дитячу бібліотеку завідувачка
Лебідько Олександра Олексіївна

Найважчими для дитячої бібліотеки в плані поповнення книжкового фонду було перше десятиліття незалежності України (1991-2001рр.) У ці роки поповнення книжкового фонду бібліотеки становило близько 150 книг на рік. Вже з 2004 року спостерігається динаміка росту поповнення книжкового фонду бібліотеки близько 600 книг на рік.
Книжковий фонд бібліотеки зараз нараховує 58353 примірники літератури: науково-популярна, технічна, суспільно-політична, художня, вітчизняних та зарубіжних авторів.
Сьогодні Виноградівська районна дитяча бібліотека зустрічає своїх юних читачів просторими залами, де можна почитати книгу чи газету, готуватися до уроків у світлій і затишній читальній залі, або взяти необхідну книжку додому з абонементу.
                      

                                                         Абонемент для учнів 1-4 класів -


таку назву має цей чудовий відділ, з якого починається бібліотечна «бібліо графія» кожного маленького читача. Тут на нього чекають перші книжечки, зустрічі з улюбленими літературними героями, тут можна пограти в ігри, зустрітися з авторами книг, навіть самому спробувати створити казку, написати власну книжку. Барвисті виставки з яскравими книжками для найменших, ляльковий замок, іграшки-саморобки не дадуть занудьгувати.


Абонемент для учнів 5-9 класів.

 

Абонемент - відділ, в якому книгу можна отримати додому. І не одну, але не більше п’яти. Абонемент – справжня скарбниця кращих книг для дітей українських і зарубіжних авторів, класиків та сучасників. Тут є книги за шкільною програмою та література популярних жанрів: пригоди, фантастика, детективи, історичні романи, книги про дружбу і кохання. Улюблені герої дитячих книг «Всі – всі – всі найулюбленіші книжки», «Хрестоматія школяра», «Світовий бестселер», «Сучасна дитяча проза» та інші.


Читальна  зала

Читальний   зал місце, де книги додому не видаються. Тут знаходяться найцінніші та найновіші книги, які є в бібліотеці в одному примірнику. А ще тут до послуг читачів довідковий фонд бібліотеки – понад 300 енциклопедій, довідників, словників, книги серії «Я пізнаю світ», «Довідкова бібліотека школяра», «Світ навколо тебе», літературна енциклопедія, періодичні видання, сценарії свят і розваг та багато інших.
Коли виявляється, що без якоїсь книги неможливо вивчити якийсь урок, написати твір, навчитися чомусь важливому, тут вже ніяк не обійтися без читального зал.
Немає коментарів:

Дописати коментар